İNNOVASYON ÖNCÜSÜ

30 yılı aşkın bir süredir API, ölçüm ve kalibrasyon için lazer altyapısına sahip ölçüm ekipmanlarına öncülük etmektedir.
API CEO’su Dr. Kam Lau tarafından geliştirilen teknoloji endüstriyel robot doğruluklarının belirlenmesini sağlayan ilk endüstriyel laser olarak geliştirildi.
API 1988'de Boeing'e laser tracker ürünlerini teslim etmeye başladı.
Bugün API, lazer takip cihazlarının metroloji otomasyonu için referans noktası olmaya devam eden küresel bir şirkettir.
Hassasiyet ve Yenilik.
API ölçüm ve kalibrasyon ürünleri ileri mühendislik ve hassasiyet gerektiren tüm imalat sektörlerinin özellikle uzay ve havacılık sektörünün üretim prosesleri için vazgeçilmez bir metroloji ürünüdür.

BENZERSİZ API RADIAN LASER TRACKER TASARIMI

DAYANIKLILIK İÇİN TASARLANMIŞ

API’nin kompakt ve sağlam UNIBODY tracker-izleyici tasarımı, şaft monteli motorlara, enkoderlere ve lazere izin verir. UNIBODY miline monte edilmiş lazer yeniliği, abbe ofset hatalarını en aza indirirken, izleyici gövdesinin merkezinde lazer kaynağı, optik, kamera ve ana kafa elektroniklerini de barındırır.

HIZLI VE VERİMLİ ISINMA SÜRESİ

UNIBODY ve tüm ısı kaynaklarının merkezlenmiş olması, ısınma veya şiddetli ortam sıcaklığı değişimleri sırasında gövdede hızlı bir şekilde ısı dağılımı sağlarken; izleyici gövdesinin çalışması sırasında daha kısa ısınma süresi ve üstün ölçüm kararlılığı sağlayan sabit ısı dengesini de temin eder.

AIR-OVER SOĞUTMA SICAKLIK STABİLİTESİ

Sert UNIBODY cihaz döküm gövdesi , ısıl etkileri en aza indiren, yenilikçi "aşırı havalı soğutma" sayesinde, daha yüksek sıcaklık kararlılığı, başlatma sürelerini ve cihaz hatasını daha da azaltarak. genel ölçüm performansını yükseltir. Oysa yandan monteli lazerlere sahip rakip tracker-izleyiciler, hassas ölçümler yapmadan önce, genişletilmiş termal stabilizasyon süreleri içeren karmaşık ve uzun ısınma rutinleri gerektiren, dengesiz ısı kaynakları oluşturur.

KABLOSUZ BAĞLANTI

Entegre kontrol ünitesi, kapalı alanlarda kablosuz ve hatasız tracker-takipçi kullanımı sunar. Yerleşik Wi-Fi, sistem kurulum süresini kısaltır ve kesintisiz çalışma sağlar.

AUTOLOCK ÖZELLİĞİ İLE ZAHMETSİZCE IŞINI YAKALAYIN

Otomatik kitlenme fonksiyonu, kaybolan bir lazer ışınının hızlı şekilde yeniden yakalanmasını sağlar ve erişilmesi zor, görüş hattı kesilmiş ölçümlerin zahmetsiz bir şekilde yapılmasına olanak sağlar. Dahili izleyici pili, dış saha uygulamalarında 4 saat çalışma sağlarken, bu harici güç paketi ile kesintisiz 8 saate kadar uzatılabilir.
Yüksek hassasiyet ve ölçüm tekrarlanabilirliği ile API ürünleri tüm sektörlerde küresel olarak müşterilere sahiptir;

 • Havacılık, Otomotiv, Enerji, Ağır Makine, Tarım Ekipmanları.
 • Savunma Sanayi.
 • Takım Tezgahları.
 • Fikstür, Otomasyon ve Kalıplama.

    API Radian, dinamik 3B reflektör ölçümü, gizli noktaları probla ölçme, yüksek çözünürlüklü yüzey taraması, otomasyon ve makine kontrolü gibi tüm ölçüm görevlerinde üstünlüğe sahiptir ve aşağıdaki uygulamalar için referans çözümdür.

 • Hizalama ve Kalibrasyon.
 • Mastar Ölçümleri.
 • Fikstür ve Takım Muayenesi .
 • Uyarlamalı Kontrol.
 • Parça Ölçümü .
 • Tersine Mühendislik .
 • Robot Takibi.
 • ÜCRETSİZ KEŞİF FORMU

  Formu doldurarak bize gönderin. Sizlerle en kısa sürede iletişme geçelim.