Geomagic Control X Tasarımdan Üretime Kadar Onu Safhada Ürün Doğrulama ve Kalite Kontrolünde
Gerekebilecek Esnek ve Güçlü Değerlendirme Yazılımıdır.
Geomagic Control X, organizasyonda üretilen parçaların, kalite laboratuarınızdan bağımsız olarak her yerde, daha sık ölçülebilmesi fikrine odaklanmıştır.

Tasarım ve İmalat süreçlerinizin tümünde ekibinizin elini güçlendirmek ve kaliteyi arttırmak için Control X ‘i tercih edin.

Control X tarama sistemlerinden gelen veriler ile CAD dataları karşılaştırarak üretim kalitenizi yüksek standartlara taşıyacaktır.
NEDEN GEOMAGİK KONTROL X KULLANILIR?

Geomagic Control X;

 • Tasarım, imalat, kalite kontrol ve bakım proseslerinde size destek olur.
 • Control X ile muhtemel sorunları gerçekleşmeden öngörebilirsiniz.
 • Sorunun kaynağını ve üretim programında gecikmelere neden olmadan nasıl düzeltebileceğinizi görmenizi sağlar.
 • Tasarımınızın Üretilebilirliğini Analiz Edin.

  Prototipleri safhasında parçalarınızı üretilebilirliğini, montaj ilişkilerini kontrol edin. Seri üretime geçmeden tasarım revizyonları yapmaya karar verebilirsiniz.

  Diğer inceleme yazılımları yalnızca parçaların spesifikasyonların dışında olduğunu gösterirken, Control X bulduğunuz hataları, Geomagic Design X tarama tabanlı tasarım yazılımı ile tamamlar. Güncellenen model üretime hazır olacaktır.

  Üretim Sorunlarını Belirleme ve Çözme.

  Tarayıcı ve Control X ile ilk ürün, kalıp, fikstür vb. her türlü kompenti tarayabilir, ilişkilendirebilir ve durumlarını düzenli olarak yorumlayabilirsiniz.

  Control X ile ayrıca,

  Tezgah proses parametrelerindeki değişimin parçanızı nasıl etkilediğini analiz edebilirsiniz. Tedarikçilerinizden gelen parçaları kabul için kullanabilirsiniz.

  Nokta Bulutu Tabanlı Ölçüm ve Raporlama.

  Birkez makro oluştrun.İkinci parçada sadece tarama ile yüzlerce ölçüyü otomatik olarak Control X raporlayabilir.

  Tarama verileri ve Control X raporları parçaları 1:1 olarak arşivleme imkanı sağlar. Dilediğiniz tarihte müşteriniz ya da siz arşive girebilir ve parçanızı elinize almış gibi incelebilirsiniz.

  Düzensizlikleri Doğru ve Tutarlı Olarak Değerlendirin.

  3D tarama ile, çok küçük hasar veya aşınmaları bile elde edersiniz. Control X’in otomatik hizalama ve sapma analiz araçları parça aşınmasını bulmayı ve ölçmeyi kolaylaştırır.

  Parça Arızasını Olmadan Tahmin Edin.

  Öngörülemeyen sorunları yakalamak ve düzeltici önlemler almak için bir parçanın geometrisindeki değişiklikleri zaman içinde izleyebilirsiniz. Geomagic Control X'in trend analiz özelliği ile parçanızın ne zaman arızalanacağını tespit edebilir ya da bakım planlaması yapabilirsiniz.

  NEDEN GEOMAGİC CONTROL X'İ SEÇMELİSİNİZ?


  Geomagic Control X'in sizin için uygun olmasının nedenleri:

  Biliyor muydunuz?

  Control X ile 3D Tarama verileri üzerinden kalite kontrol CMM’e göre 7 kat hızlıdır.

  Control X müşterileri, zaman ve işgücünde % 80'e varan tasarruf elde ettiklierini bildirmektedirler.


  BROŞÜRÜ GÖRÜNTÜLE

  İŞ AKIŞI

  Geomagic Control X kaliteden ödün vermeden sunar. Yeni yenilikçi özelliklere sahip sonuç odaklı iş akışları, kalite ve imalat yöneticilerinin denetimde verimliliğin önemli ölçüde artırmasını sağlar.

  CONTROL X ‘İN EN ÖNEMLİ ÖZELLİKLERİ
  CAD DATA ÜZERİNDEN BOYUTLANDIRMA, PMI DESTEĞİ, 2D VE 3D GD&T
  Kapsamlı geometrik boyutlandırma ve tolerans (GD&T) araçlarıyla, Geomagic Control X kullanarak ASME Y14.5M standardına göre konstrüksiyonların boyutunu, şeklini, yönünü ve konumunu analiz edebilir ve bu özellikleri doğrudan CAD'den nokta bulutu üzerinde yakalayabilirsiniz, makrolar oluşturarak parçalarınızı otomatik olarak ölçebilir, trend analiz ile parçanızın yaşam seyrini takip edebilirsiniz.
  3D Tarayıcı ile Yüzey Sapma Analizi Nasıl Yapılır.

  Daha Fazla Bilgi için Bloğumuza Göz Atın !